Lexus LFA

Lexus LFA rozpoczęło życie w 2001 roku jako badanie, ale dzięki entuzjazmowi inżynierów i zaangażowania Toyoty w badania i rozwój, nabrało rozpędu. Na początku miał być wykonany z aluminium, ale zamiast tego Lexus zdecydował się na plastik wzmocniony włóknami węglowymi.Lexus LFA rozpoczęło życie w 2001 roku jako badanie, ale dzięki entuzjazmowi inżynierów i zaangażowania Toyoty w badania i rozwój, nabrało rozpędu. Na początku miał być wykonany z aluminium, ale zamiast tego Lexus zdecydował się na plastik wzmocniony włóknami węglowymi.
Potem prototypy jezdzily na Nürburgring przez ponad pięć lat i rywalizowały w 24-godzinnym wyścigu w 2008 i 2009 roku. Pokazano trzy koncepcje, w tym roadster w 2008 roku.

Produkcyjne LFA zadebiutowała na targach motoryzacyjnych w Tokio. Lexus natychmiast wyznaczył nowe standardy udoskonalania, wprowadzając swój luksusowy model LS w 1989 r., A wraz z LFA próbuje przepisać podręcznik dla supersamochodów.
Kiedy Lexus (wspierany, oczywiście, przez Toyotę) postanawia, że ​​zrobi coś nowego, nie robi rzeczy po połowie: LFA to ograniczone, węglowe urządzenie specjalne, dzięki któremu zakres Lexusa jest dość niezwykły.
Lexus mówi, że ma na celu rozkład ciężaru 48 procent z przodu i 52 procent z tyłu. W tym celu 4,8-litrowy silnik V10 jest ustawiony tak daleko w przedniej części komory silnika, jak to możliwe, z rurą ze sprężynami skręcającymi do tylnego mostu pędnego, w którym znajduje się ręczna, manualna skrzynia biegów z jednym sprzęgłem.
W jego skórze leży jednak prawdziwa rozkosz. Jego ciało składa się z kompozytu z włókna węglowego (pozostawionego nagiego pod maską i bootlidu), podobnie jak ogromna większość monocoque podwozia poniżej. Komórka pasażerska jest wykonana z włókna węglowego, podobnie jak większość tylnej części samochodu, a 35 procent nadwozia w kolorze białym to aluminium, w tym rama silnika i w sensie rozsądnym, struktury uderzeniowe z przodu i z tyłu. Oferująca ochronę  wanna z włókna węglowego jest wyjatkiem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.